Алуминиум USB тип C машки 3 * USB 3.0 хаб женски адаптер фабрика. Тип C PD полнење моќ испорака за Mac книга.

Краток опис:

Who we are? Macverin is an in-housing factory about Wireless Charger and USB C hub , which could bring you MUCH MORE MOENY to resell in your marketing. Why us ? Original Design and Manufacturing ; Products wif Design Patents; Strong OEM/ODM Ability wif Considerated MOQ; CE, FCC, ROHS Approved Certification; 100% QC Inspection before Delivery; 24/7 Available Service; Basic Informations  Model No. U32                          Type: USB C to USB A 3.0 Adapter factory Trademark: MACVERIN   ...


 • Услови: EXW
 • Гаранција: 1 година
 • Водач Време: 3-5 дена
 • Бренд: Macverin
 • OEM / ODM услуги: Достапно
 • MOQ: 50 комплети
 • Материјал: Алуминиум легура шасија
 • детали за производот

  Тагови производ

  Кои сме ние?

  Macverin е во-домување фабрика за безжичен полнач и USB C центар, кој може да ви донесе многу повеќе moeny да се препродава во вашиот маркетинг.

    USB C Работилница 

  Зошто нас?

  1. Авторски дизајн и производство;
  2. Производи wif дизајн патенти;
  3. Силна OEM / ODM Способност wif Considerated MOQ;
  4. CE, FCC, ROHS сертификација одобрени;
  5. 100% КК инспекција пред испорака;
  6. 24/7 Достапни услуги;

  постапка

  Основни информации 

  Модел бр U32 Тип: USB C на USB 3.0 адаптер фабрика
  марки: MACVERIN Материјал: Алуминиум легура шасија
  Место на потекло: Кина бои: злато, сребро, темно сива, црвена и црна
  Гаранција: 1 година Сертификација: CE, FCC, ROHS

  карактеристики

  1. USB C до USB A 4 in1 multiport C адаптер во алуминиумска шасија;
  2. Понуда злато, се зголеми злато, сребро и простор сива опции за шасија .;
  3. 4-во-1 USB C до USB адаптер брзо се проширува USB-C влез до 3 * USB 3.0 порти, USB C PD;
  4. Компатибилен со 5V / 3A; 9V / 2A; 14.5V / 2A различни напони и струи;
  5. Hub е компатибилен со nternet картичка, читач на картички, USB диск .;

  USB C до USB хаб Тип C машки на USB адаптер femal 

   

  Компатибилност со 
  Apple MacBook Серија
  Chromebook Pixel
  Alienware 13/15/17
  Razer Blade Pro / Стелт
  Acer Aspire V Нитро / Switch Алфа 12
  Dell Latitude 12 7275/13 7370
  Dell Precision 15 5510/15 7510/17 7710
  Dell XPS 12 9260 / XPS 13 9350 / 9360 / XPS 13 2-во-1 9365 / XPS 15 9550/9560
  Леново Јога 900/910
  И уште ...

  Коментари од купувачи

  USB HUB C ПРЕГЛЕД 2 USB HUB C ПРЕГЛЕД 1

  Пакет и големина на 

  Тело должина: 78 (L) * 12 (W) * 36 (H) mm, нето тежина: 43.5g;
  Должина на кабел: 82mm, OD Ширина: 4.5mm;
  Бели термопластични еластомер TPE материјали;
  Пакет Должина: 170 (L) * 80 (W) * 15 (H) mm, GW61g;

  Добие бесплатен ПОНУДА од следната контакт форма сега.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!