Macverin U32 Тип C до 3 порти USB 3.0 адаптер

Краток опис:

MACVERIN U32 е WIFI нон-стоп работа тип C до USB 3.0 * 3 порти адаптер, таа го поддржува за да се поврзете со MacBook, Nintendo прекинувач IMac Про, Huawei, Xiaomi компјутери, Samsung S8, LG5, HUAWEI M10 итн телефони за видео излези. Компатибилен со 5V / 3A; 9V / 2A; 14.5V / 2A различни напони и струи, може да се прошири интернет картичка, читач на картички, USB диск. Исто така, совршено се работи за полнење и синхронизација на податоци. Го решите вашиот MacBook недоволна пристаништа проблеми. Никел-plated интерфејс има силен антиоксиданс капацитет; безбедно електрични ...


 • Услови: EXW
 • Гаранција: 1 година
 • Водач Време: 3-5 дена
 • Бренд: Macverin
 • OEM / ODM услуги: Достапно
 • MOQ: 50 комплети
 • Материјал: Алуминиум легура шасија
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  MACVERIN U32 е WIFI нон-стоп  работа тип C до USB 3.0 * 3 порти адаптер, таа го поддржува за да се поврзете со MacBook, Nintendo прекинувач IMac Про, Huawei, Xiaomi компјутери, Samsung S8, LG5, HUAWEI M10 итн телефони за видео излези.

  Компатибилен со 5V / 3A; 9V / 2A; 14.5V / 2A различни напони и струи, може да се прошири интернет картичка, читач на картички, USB диск. Исто така, совршено се работи за полнење и синхронизација на податоци. Го решите вашиот MacBook недоволна пристаништа проблеми.

  Никел-plated интерфејс има силен антиоксиданс капацитет; безбедно електрични основни изолација надворешниот слој, двојна заштита заштитен за намалување на пречки, стабилен пренос; висок квалитет на мат

  ЗА НАС
  Бизнис Тип: Производител / фабрика и трговско друштво
  Главни производи: Безжичен полнач, тип C Hub, USB C адаптер
  Број на вработени: 50-100
  Година на основање: 2013
  систем за управување со сертификација: ISO 9000
  Локација: Шенжен, Кина (континентална) 

  ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ
  Модел бр U32 Тип: Тип C 3 USB 3.0 порти   
  марки: MACVERIN Материјал: Алуминиум легура шасија
  Место на потекло: Кина бои: злато, сребро, темно сива, црвена и црна
  Гаранција: 1 година Сертификација: CE, FCC, ROHS

  СПЕЦИФИКАЦИИ
  Топло-swappable USB 3.0 порти со супер брзина за пренос на видео клипови, до 3А струја, WIFI нон-стоп работа;

  Машински
  Тело должина: 78 (L) * 12 (W) * 36 (H) mm, нето тежина: 43.5g;
  Должина на кабел: 82mm, OD Ширина: 4.5mm;
  Бели термопластични еластомер TPE материјали;

  функции
  Тип C порти: Поврзете се со тип C напојувачките кабли за полнење за Mac книга.
  USB порти: Поврзете се преку USB диск, HDD, тастатура и глувче и некои други USB порти уреди.

  Тип C Конектори
  Тип C Жена: 30U позлата, Поддршка топло-приклучок 10000 пати;
  ТИП C Машко: 30U позлата, Поддршка топло-plug10000 пати;  

  Тип А Жена: 30U позлата, Поддршка топло-plug10000 пати;

  ПАКЕТ & ИСПОРАКА

  Пакет Должина: 170 (L) * 80 (W) * 15 (H) mm, GW61g;
    • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!