Macverin U33 тип C до 2 * САД 2.0,1 * USB 3.0, HDMI + + ДП адаптер

Краток опис:

MACVERIN U33 е WIFI нон-стоп работа тип C до + U3.0 U2.0 + HDMI + PD3.0 пристаништа адаптер, таа го поддржува за да се поврзете со MacBook, Nintendo прекинувач IMac Про, Huawei, Xiaomi компјутери, Samsung S8, LG5 , HUAWEI M10 итн телефони за аудио и видео outputs.DP поддржува 4K * 2K 30Hz аудио и видео сигнал излези, топло-swappable. За нас Бизнис Тип: Производител / фабрика и трговско друштво Главни производи: Безжичен полнач, тип C Hub, USB C адаптер Број на вработени: 50-100 Година на основање: 2013 Човекот ...


 • Услови: EXW
 • Гаранција: 1 година
 • Водач Време: 3-5 дена
 • Бренд: Macverin
 • OEM / ODM услуги: Достапно
 • MOQ: 50 комплети
 • Материјал: Алуминиум легура шасија
 • детали за производот

  Тагови производ

  MACVERIN U33 е WIFI нон-стоп  работа тип C до + U3.0 U2.0 + HDMI + PD3.0 пристаништа адаптер, таа го поддржува за да се поврзете со MacBook, Nintendo прекинувач IMac Про, Huawei, Xiaomi компјутери, Samsung S8, LG5 , HUAWEI M10 итн телефони за аудио и видео излези. ДП поддржува 4K * 2K 30Hz аудио и видео сигнал излези, топло-swappable.

  ЗА НАС
  Бизнис Тип: Производител / фабрика и трговско друштво
  Главни производи: Безжичен полнач, тип C Hub, USB C адаптер
  Број на вработени: 50-100
  Година на основање: 2013
  систем за управување со сертификација: ISO 9000
  Локација: Шенжен, Кина (континентална)

  ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ
  Модел бр U33 Тип: Тип-U3.0 C до + U2.0 + HDMI + PD3.0   
  марки: MACVERIN Материјал: Алуминиум легура шасија
  Место на потекло: Кина Бои: Gold.Rose злато, сребро, простор Греј.
  Гаранција: 1 година Сертификација: CE, FCC, ROHS

  СПЕЦИФИКАЦИИ

  Машински
  Тело должина: 78 (L) * 12 (W) * 36 (H) mm, нето тежина: 47g;
  Должина на кабел: 82mm, OD Ширина: 4.5mm;
  Бели термопластични еластомер TPE материјали; 

  функции
  Тип C порти: Поврзете се со тип C напојувачките кабли за полнење за Mac книга.
  USB 2.0 / 3.0 порти: Поврзете се преку USB диск, HDD, тастатура и глувче и некои други USB порти уреди.
  HDMI порти: пресликување на екран помеѓу Телефон / iPads / компјутери и телевизори или монитори.

  Тип C Конектори
  ДП Жена: 30U позлата, Поддршка топло-приклучок 10000 пати;
  ТИП C Машко: 30U позлата, Поддршка топло-plug10000 пати;
  Тип А Жена: 30U позлата, Поддршка топло-plug10000 пати;  
  HDMI женски

  ПАКЕТ & ИСПОРАКА
  Пакет Должина: 170 (L) * 80 (W) * 15 (H) mm, GW61g;
   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!