Macverin W-001 безжичен полнач за Apple воч

Краток опис:

MACVERIN W-001 е безжичен полнач за 2-ри и 3-та генерација на Apple воч. Со својата брза брзина полнење тоа ќе се земе само 1-1,5 часа за целосно наполнета, а тоа никогаш не добива топло во текот на постапката за полнење. Тоа е магнетна безжичен полнење рампа која од една страна со MagSafe рампа, од друга страна со заеднички USB порта. додека на задната страна на Apple Гледајте се затворени за рампа ќе се вовлечени и ќе почнат да наплаќаат автоматски. За нас Бизнис Тип: Производител / фабрика и тргување компанија главниот Про ...


 • Услови: EXW
 • Гаранција: 1 година
 • Водач Време: 3-5 дена
 • Бренд: Macverin
 • OEM / ODM услуги: Достапно
 • MOQ: 50 комплети
 • Материјал: Алуминиум легура шасија
 • детали за производот

  Тагови производ

  MACVERIN W-001 е безжичен полнач за 2-ри и 3-та генерација на Apple воч. Со својата брза брзина полнење тоа ќе се земе само 1-1,5 часа за целосно наполнета, а тоа никогаш не добива топло во текот на постапката за полнење.

  Тоа е магнетна безжичен полнење рампа која од една страна со MagSafe рампа, од друга страна со заеднички USB порта. додека на задната страна на Apple Гледајте се затворени за рампа ќе се вовлечени и ќе почнат да наплаќаат автоматски.  

  ЗА НАС
  Бизнис Тип: Производител / фабрика и трговско друштво
  Главни производи: Безжичен полнач, тип C Hub, USB C адаптер
  Број на вработени: 50-100
  Година на основање: 2013
  систем за управување со сертификација: ISO 9000
  Локација: Шенжен, Кина (континентална)

  ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ
  Модел бр W-001 Тип: Apple Гледајте Магнетни Безжичен полнач
  марки: MACVERIN Материјал: Алуминиум легура шасија
  Место на потекло: Кина Бои: бела
  Гаранција: 1 година Сертификација: CE, FCC, ROHS

  СПЕЦИФИКАЦИИ
  Во согласност со безжичен полнење стандард на Apple Гледајте i-часовник protocol.support да работат со Епл I-часовникот 1 -ви / 2/3-та генерација.

  Машински

  Круг со дијаметар од 150mm, дебелина од 10mm, нето тежина: 24.5g;
  Должина на кабел: 1 m, OD ширина: 3мм;
  Бели термопластични еластомер TPE материјали; 

  ПАКЕТ & ИСПОРАКА
  Големина пакет: 120 (L) * 80 (W) * 21 (H) mm, GW61g;


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!